Hírek

Liverpool FC - Manchester City 2-1

2015.03.01. 17:37, LFCfan
vs.hu

Izgalmas meccsen nyert 2-1-re két tizenhatoson kívülről szerzett találattal a Liverpool a tavalyi bajnok Manchester City ellen.

Mindkét csapart rosszul szerepelt ezen a héten a nemzetközi porondon – a Manchester City kedden a BL-nyolcaddöntőben kapott ki hazai pályán 2-1-re a Barcelonától, míg a Liverpool Isztambulban esett ki büntetőpárbajban az EL-ből a Besiktas ellen. Utóbbi csapat kevesebbet pihenhetett a csütörtöki éjszakába nyúló mérkőzés miatt.

A hazai pályán, vörösben játszó Liverpoolban ezúttal a kezdőben kapott szerepet a Besiktas elleni utolsó büntető fölévágó Dejan Lovren, míg a támadósorba ezúttal sem Sturridge, sem Balotelli nem került be, helyettük Sterling volt a „középcsatár”. A Man Citybe visszatért eltiltásából Yaya Touré, akinek hiányában végigbotladozta a telet a chilei vezetőedző, Manuel Pellegrini csapata. Előtte a Dzeko–Agüero páros rohamozott. Utóbbinak volt először helyzete, de mellé is ment, ráadásul lesen is volt. Az első tíz percben a világoskékben focizó vendégek voltak aktívabbak.

Mégis a 'Poolnak volt először igazán nagy helyzete, de Lallana előtt összezártak végül Kolarovék. A 10. percben aztán meglett az első liverpooli gól is, illetve csak lett volna, ugyanis Mark Clattenburg les miatt érvénytelenítette Lallana találatát.

A Liverpool érezte, hogy most nagyon sebezhető a Man City, a következő támadásból pedig be is talált a Gerrard hiányában ezúttal csapatkapitányként is tevékenykedő Jordan Henderson. Micsoda löket volt! 1-0.

Egy perccel később egy hosszú indításból majdnem egyenlített Agüero, ám a kapufa megtréfálta. Mignolet verve volt.

Micsoda első negyedóra volt! 15 perc elteltével viszont egy kicsit visszavettek a felek, ezt a tempót nem lehetett volna 90 percig bírni. Egy szépen felépített támadás végén, a 26. percben Sergio Agüero felhívta magára a 'Pool-védők figyelmét, majd begurított az egyedül maradt Dzekónak, aki szépen mattolta Mignolet-t. 1-1.

A 35. percben majdnem összejött az újabb Liverpool-találat: ezúttal Markovic szöktette Lallanát, aki estében rúgta el keresztbe a labdát, de az elkerülte Joe Hart kapuját. A City védői lest reklamáltak, de a helyzet szabályos volt.

A félidő hátralévő részében a Manchester City űzött sportot a lesrefutásból, a másik oldalon pedig Hartnak akadt néhány rutinfeladata. A 44. percben Lovren lökte föl Zabaletát a Liverpool tizenhatosán belül, de a bíró nem ítélt büntetőt. A második félidőt is a City kezdte aktívabban, Zabaleta már a 46. percben gólpasszt adhatott volna Agüerónak, ha az argentin csatár befejelte volna. Az 53. percben túloldalt akadt lehetőség, ám Lallana beadását Sterling nem tudta a kapuba paskolni.

Az 54. percben Lallana második lesgólját szerezte, ezúttal is jogos volt az érvénytelenítő ítélet. Érdekesség, hogy az első sárgalapra az 57. percig kellett várni, Fernandinho kapta. Ugyanekkor Pellegrini lekapta Dzekót és a középpályás Milnert küldte a helyére. A meccs meglehetősen hullámzóan alakult, hol a hazaiak, hol a Man City került fölénybe, minden támadás veszélyesnek tűnt, de gól valahogy mégsem esett. Pedig mindennel próbálkoztak a csapatok, Lallana például ollózni is akart, de nem találta el a labdát. Coutinho aztán lemásolta a 75. percben Henderson gólját, és betalált, szinte a semmiből. 2-1!

A 79. percben Agüero majdnem egyenlített, de a szép cselek után ellőtte a labdát a kapu előtt. A City tovább fokozta a nyomást, odaszögezte kapujához a kétségbeesetten védekező Liverpoolt. A 82. percben Brendan Rodgers, a Liverpool északír menedzsere beküldte Kolo Tourét, ami azt jelentette, hogy testvérével, Yaya Touréval most játszottak egymás ellen először a pályafutásuk során. Yaya 31, Kolo 33 éves már.

A 85. percben kiszabadult a Liverpool a szorításból, Coutinho pedig csak a blokk miatt nem növelte tovább a csapat előnyét. Három perccel később az időközben bejött Sturridge is gólt lőhetett volna, ám lökete elkerülte Hart kapuját. A 90. percben aztán David Silva szerezhetett volna egy pontot a Manchester Citynek, de ziccerben lőtt mellé.

A háromperces hosszabbításban már nem esett gól, így a Liverpool hazai pályán 2-1-re legyőzte a Manchester Cityt, ezzel felugrott az ötödik helyre.